Zeren Spor Kadın Voleybol Takımı

Zeren Spor Kulübü, Türkiye’nin başkenti Ankara’da, iş dünyasında gösterdiği özveri ve azmi spor arenasına taşımak amacıyla Mustafa Yiğit Zeren tarafından 2022 yılında kurulmuştur. Zeren Group Yatırım Holding A.Ş.’nin destekleriyle hayata geçen kulüp, kuruluşundan itibaren spor dünyasında önemli bir yer edinmeyi hedeflemiştir.

Renkleri beyaz ve mor olan kulübümüz kadın voleybol branşı ile faaliyetlerine başlamıştır.  

Zeren Spor Kulübü’ olarak 

Misyonumuz, ülke sporuna ve kültürüne katkıda bulunmak ve özellikle Anadolu’daki yetenekli gençlerimizi sporla buluşturarak onlara profesyonel düzeyde spor yapma imkanı sunmaktır. Vizyonumuz ise kuruluşumuzdan itibaren katıldığımız tüm organizasyonlarda en üst seviyede performans sergilemek, bunun yanısıra kurum kültürü ve sporcu ahlakını saha dışında da en iyi şekilde göstermektir. 

Başarılar:

Zeren Spor Kulübü, kurulduğu ilk sezonda büyük bir başarı elde ederek şampiyonluk kupasını müzesine taşımıştır. Kulübümüz 2022-23 sezonunda Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Voleybol Kadınlar 2. Ligi’nde 18 maçta 18 galibiyet alarak, toplamda 52 puan elde edip lig etabını birinci sırada tamamlayarak play-off etabına katılma hakkı elde etmiştir. Play-off etabında gösterdiği üstün performansla final grubunu 8 puanla zirvede tamamlayan Zeren Spor Kulübü, 2023-2024 sezonunda KFC Kadınlar Voleybol 1. Ligi’nde mücadelesine devam etmektedir. 

Maçlarımız Ankara Ziraat Bankkart Voleybol Salonu ve Beştepe Voleybol Salonu’nda gerçekleşmektedir, bu salonlar kulübümüz için unutulmaz anılarla dolu önemli mücadelelere ev sahipliği yapmaktadır.

Gelecek Hedefler:

Zeren Spor Kulübü olarak ilk günden beri hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz spor dalını her zaman bir üst seviyeye taşımak, dokunduğumuz her sporcuyu en iyi noktaya getirmek ve Türkiye’nin en başarılı ve seçkin spor kulüplerinin arasına girmektir.

Başkent Ankara’nın Tek Temsilcisi olarak Sultanlar Ligi’ndeyiz!

Ülke sporuna ve kültürüne katkıda bulunmak ve özellikle Anadolu’daki yetenekli gençlerimizi sporla buluşturarak onlara profesyonel düzeyde spor yapma imkanı sunmak misyonuyla kurduğumuz kulübümüz, üçüncü sezonunda Sultanlar Ligi'nde mücadele edecek. Kuruluşundan bu yana her geçen gün kendisiyle yarışan bir kulüp…

Değerli Taraftarlarımıza Duyuru: Özür ve Teşekkür Mesajımız

Kulübümüzün kurulduğu ilk günden beri hedefimizi Sultanlar Ligi’nde mücadele eden üst düzey bir takım olmak üzere belirlemiştik. Bugün gelinen noktada, KFC Kadınlar Voleybol 1.Ligi Yarı Final etabında grubumuzu üçüncü sırada tamamlayarak belirlediğimiz hedeflere ulaşamamanın derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Takımımızın kadro…

KFC Kadınlar Voleybol 1.Ligi Yarı Final Etabında 2. Gün Sona Erdi

KFC Kadınlar Voleybol 1.Ligi Yarı Final etabı ikinci maçında Aras Kargo ile karşılaşan takımımız karşılaşmadan 25-21, 25 - 23, 25- 18'lik setlerle 3-0 mağlup ayrıldı. Takımımız yarın 17:30 İstanbul Büyükşehir Belediyespor işle karşılaşacak.